Top
Karton Çanta Grubu

Karton Çanta Modelleri

Baskılı veya Baskısız Karton Çanta Çeşitleri

Karton ÇantaFirmanız Açısından oldukça önemli dikkat çekici ve etkili bir promosyon ürünüdür diyebiliriz. Karton Çantalar mağazalardan alış veriş yapıldıktan sonra ürünün içerisine konulduğu körüklü ip kulplu baskılı materyallerdir. Firmanıza ait bilgiler logo ve iletişim bilgileri olması sebebi ile sokaklarda ve caddelerde reklamlarınız etkili bir biçimce yapılır.
Diğer bir husus ise; karton çantayı kullanan firmanın özelliklerini iyi yansıtması ve akılda kalıcı olmasıdır.
Aklımıza gelebilecek her türlü tasarımı karton çantalara uygulayabilmek mümkün günümüzde. Karton çantalarda en çok dik, yatay, körüklü ve körüksüz modeller tercih edilmektedir. Bu modeller tamamen müşterinin isteğine göre belirlenip ona göre tasarım yapılır


Karton Çantanın Önemi!

Karton Çantalar; Günümüzde özellikle doğaya zararlı ürünlerinde tercih edilmemeye başlanmasıyla kağıt çanta ve karton çantalar daha da fazla öneme sahip olmuşlardır..Aynı zamanda kullanıcıların müşterilerinizin gönüllü olarak sizin reklam mecranızı taşıdıkları düşünülürse , firmaların tercih sebebi anlaşılabilir.Karton çanta üretimi sektörde birçok üretici tarafından farklı farklı alanlardaki firmalar için yapılmaktadır.İhtiyaca göre farklı boylarda renklerde kalınlıklarda üretilebilir.

Karton Çanta Yapımında Neye Dikkat Edilmeli?

Karton çanta yapımında dikkat edilmesi gereken gereken hususları yapım aşamasını anlatırken fark etmişsinizdir. Bu hususları daha derli toplu bir şekilde hatırlamak hem üretici hemde müşteri açısından daha faydalı olacaktır.
Karton çantayı yaparken karton çantanın ne kadar kullanışlı ve sağlam yapıldığına dair dikkat etmek önemlidir. Buna şu örneği verebiliriz. Pastaneler de kullanılan karton çantaların ebadı ve sağlamlığı herhangi bir giyim mağazasında kullanılan karton çantadan farklıdır. Diğer bir husus bu karton çantayı kullanan firmanın özelliklerini iyi yansıtması ve akılda kalıcı olmasıdır. Tabi bunların yanında şık ve daha albenisi olan bir çanta olursa istediğimiz verimi hem kullanış hem de şirketi tanıtım açısından karton çantadan alabiliriz.
Karton Çanta Yapılış Aşaması İse Şöyle Özetleyebiliriz; Aklımıza gelebilecek her türlü tasarımı karton çantalara uygulayabilmek mümkün günümüzde. Karton çantalarda en çok dik, yatay, körüklü ve körüksüz modeller tercih edilmektedir. Bu modeller tamamen müşterinin isteğine göre belirlenip ona göre tasarım yapılır

Karton Çanta Yapılış Aşaması İse Şöyle Özetleyebiliriz...

Aklımıza gelebilecek her türlü tasarımı karton çantalara uygulayabilmek mümkün günümüzde. Karton çantalarda en çok dik, yatay, körüklü ve körüksüz modeller tercih edilmektedir. Bu modeller tamamen müşterinin isteğine göre belirlenip ona göre tasarım yapılır. İsteğe göre selefan, lak, gofre ve helogram baskı uygulamaları yapılır. Genellikle kroma karton, Amerikan Bristol, kuşe ve kraft kâğıttan imalatları yapılır. Karton çantanın çantanın her iki tarafında da baskı kullanılmışsa, diğer tarafa vernik atılarak baskının diğer tarafa geçmesi engellenmiş olur. Kâğıdın kesimi yapılıp ve yapıştırma işlemi varsa o işlem yapılarak kurumaya bırakılır. Kuruması bittikten sonra, çantanın körüğü var ise körük açılır içine takviye kartonlar yerleştirilir. Daha sonra sap olarak ne kullanılıyor ise o malzeme yerine yerleştirilerek karton çanta imalatı yapılmış olur.

Karton Çanta Modelleri
Karton Çanta Modelleri
Karton Çanta Modelleri